2 Kasım 2011 Çarşamba

Pokemon Fire Red Hileleri - İpuçları


Hile kodları:

Hall of Fame Sticker #1:
Beat The Elite Four One Time

Hall of Fame Sticker #2:
Beat The Elite Four Fourty Times

Hall of Fame Sticker #3:
Beat The Elite Four One Hundred Times

Hall of Fame Sticker #4:
Beat The Elite Four Two Hundred Times

Egg Hatching Sticker #1:
Hatch One Egg

Egg Hatching Sticker #2:
Hatch One Hundred Eggs

Egg Hatching Sticker #3:
Hatch Two Hundred Eggs

Egg Hatching Sticker #4:
Hatch Three Hundred Eggs

Winning A Link Battle Sticker #1:
Win One Link Battle

Winning A Link Battle Sticker #2:
Win Twenty Link Battles

Winning A Link Battle Sticker #3:
Win Fifty Link Battles

Winning A Link Battle Sticker #4:
Win One Hundred Link Battles

The National Dex (JP Version):
Go to Pallet Town and see the Professor when you have defeated the Elite Four and have more than 60 Pokemon in the Pokedex. The Professor will give you and Gary the National Dex which enables you to view all 386 Pokemon entries.

Aurora Ticket/Deoxys:
Download the Aurora Ticket at Nintendo Events to be able to go to Birth Island to get Deoxy.

Mystic Ticket/Lugia and Ho-Oh:
Download the Mystic ticket at Nintendo Events to be able to go to Navel Rock to get Lugia and Ho-Oh.

ItemFinder Secrets
In the game there are locations where important people/Pokemon have stood at one point. If you use the Itemfinder on the EXACT spot they stood a special item will be found which is usually very rare. This is the only way to find these items.

Macho Brace:
In Viridian Gym use Itemfinder where Giovanni was.

Sacred Ash:
Navel Rock use Itemfinder where Ho-Oh was.

Soothe Bell:
In the Pokemon Tower use Itemfinder where Mr. Fuji was.

Leftovers:
Near Cycling Road and Silence Bridge use Itemfinder where Snorlax was.

Diploma:
To get the Diploma complete the National Dex by catching all 386 Pokemon.

Oyunun tam çözümü:

ilk beldede Viridian( City) yolu tıkayanları geçmek için ve mart'tan alışveriş yapabilmek için mart'ta size verilen Oak's parcel'i Oak'a sürmeniz lazım.
karşınıza çıkan ılk gym'in lideri yok. Zaten oradan en nihayet nişanı alacağız.
brock kaya Pokémonlarına sahiptir ve Pewter City'dedir. Onu yenebilmek için su ve nebat cinsi pokemonlar daha tesirli olur. çizgi filmden etkilenip koca Onix'İ minicik Pikachu ıle yenebileceğinizi sanmayın.
misty, su Pokémonlarına sahiptir ve nebat ıle elektrik cinsi Pokémonlarla rahatça yenebilirsiniz. Cerulean City'dedir. Charmender'ınızla saldırmayın yazık olur. Charizard'ınız varsa tabi ki saldırın.
3. nişanı alacağınız beldede Vermilion( City) SS.Anne gemisi bulunuyor. Bu geminin içindeki herkesi yenin ve kaptan cut'i alıp gemiden çıkın. Siz gemiden çıkınca gemi devinim edecektir. Akabinde el sallayın.
cut ıtem'iyle başka ağaçların yanında ınce görünen ağaçları kesebilirsiniz. Bu sayede üç. nişanı alacağınız gym'e girebilirsiniz.
içeri girince 1 sürü sepet görceksiniz. Hepsinin içini araştırıp 2 şey bulmanız gerekiyor. ikincisi birincinin yanında.
vermilion City'deki Pokémon fan club'dan bisiklet almanızı sağlayacak kağıdı alabilirsiniz. Bisiklet dükkanı Cerulean Şehrin'de.
Şehrin çıkışına giderken karşınıza uyuyan 1 Snorlax çıkıcak. Bunu uyandırmak için "pokeflute" lazım. Poke flute almak için silph scope lazım.
diglett's Cave'e girin. Nihayetinde Viridian City'nin yanında 1 yere çıkıcaksınız. Oradaki 1 binadan flash ıtem'ini alın. Bu sayede Rock Tunnele girebilirsiniz.
rock Tunnel Cerulean City'nin sağındadır. Ayrıca yanlarında gördüğünüz gölden gidince Power Plant'a ulaşılır. Fakat evvel surf ıtem'ini almalısınız.
rock Tunnel'in nihayetinde Lavender Town'a ulaşırsınız. Pokémon Tower buradadır. içi hayalet Pokémonlarla doludur ve burada silph scope olmadam poke flute alamazasınız.
lavender Town'dan sola gidince Celadon City'e gidilir. Buradan dört. nişanı alacaksınız. Sonra beldedeki kumarhanenin duvarındaki resme basınca yanda 1 kapı açılacak.
o kapıdan girin ve oradaki tüm Füzeleri yenin Jessie( ıle James'e rastlamadım). Nihayetinde önderleri Giovanni'yi de yenin. O size sliph scope verecek.
artık Pokemon tower'a arka dönebiliriz. Tüm katları çıkın en nihayet katta daha evvel Pokémon'larınızın korktuğu hayaletle savaşıp merdivenlerden çıkın. Ordaki adamı kurtarın.
birden adamın evine işınlanacaksınız. Adamla 1 daha konuşunca size poke flute vercek. Artık Snorlax'ları uyandırabilirsiniz öbürü( Celadon City'nin solunda). Uyandırınca yakalamayı unutmayın.
o aka mart'tan su alın. Sonra geçemediğiniz geçitlerden birine gidin. Oradaki görevli size susadım su dilerim falan diyordu. –kırmızı suyunu deyip geçin.
saffron City'desiniz. Busada altı. nişanı alcaz. 5.yi sonra alırız. şehri Füze Tekımı ele geçirmiş. şirket binasına girin. Burda karşınıza çıkan füzeleri yenmeli ve şirketin başkanını kurtarmalısınız.
şehri Roketlerden temizleyince reis size master ball verecek. Bununla mewtwo ve efsanevi Pokémonları yakalayabilirsiniz. Artık gym'lerede girebiliriz. Sabrina'dan altı. nişanı alın.
ama yanında 1 gym daha mevcut. O size rozet vermez fakat herkesi yenerseniz Hitmonchen ve Hitmonlee verir. Ben Hitmonlee almıştım.
artık beş. nişanımızı almak için Fuchsia City'ye doğru yola koyulduk. iki yol mevcut. Ya Celadon City'nin solundaki Snorlax'İ uyandırıp bisiklet yolundan gitcez tabi bisiklet aldıysanız. Bu arada oradaki ağacı kesip geçitten geçince ufak 1 konut çıkcak. Bu evdekiler size fly ıtemi vercek. Böylece her yere uçabileceksiniz. Neyse, ya da Vermilion City'dekini uyandırıp gideceksiniz.
buradan beş. nişanınızı alın. Fakat burada daha işmiz bitmedi. Safari Zone'a girip Pokémon yakalayabiliriz fakat bize kendi Pokémonlarımızı kullandırmıyorlar. Burada asıl gayemiz Secret House'u bulup surf ıtem'ini almak. Bunu alamazsak başka nişanlarıda alamayız.
bu ıtem'i aldıktan sonra Fuchsia City'deki denize açılalım. Geldiğimiz ada Seafoam Islands. Burada Pokémon salonu yok, fakat 1 sürü Pokémon yakalayabilirsiniz.
burada işiniz bitince Pallet Town'a dönüp oradaki göle girin ve gidin. Nihayetinde vardığınız ada Cinnebar Island. Burdaki gym'in kapısı kilitli. Açmak lazım. Bu arada elinizde Pokémon fosilleri varsa burada onları canlandırabilirisiniz.
neyse biz işimize dönelim. Gym'in yanındaki binaya girin. Heryeri dolaşın. Amacınız secret key'i bulmak. Bu anahtarla gym'e girebilirsiniz.
artık girin ve nişanınızı alın. Bu kadar yalın. sekiz. nişan ıse Viridian City'de. Kapalı olan gym biz yedi nişan da alıncaya kadar açılmış. Lideri Giovanni tanıdık biri. Gidin ve nişanınızı alın. Ne diyim. evvel şu Pokémonunu yolla diyim. Yetmedi mi?
pokémon ligine gitmeye hazırız. Fakat evvel strenght ıtemini almalıyız çünkü Indigo Plateau'na giden Victory Road'da bizi ıttirilmesi gereken kayalar bekliyor. Fuchsia City'de 1 adam size olta vermişti. Onun evinin yanındaki evdeki adama gold teethi verince oda size strenght'i verir.
pokémon ligi binası Viridian City'nin sağ tarafında. Binanı nihayetinde Victory Road'a ulaşabilirsiniz. Burada yolunuzu kayaların tıkadığını göreceksiniz. Bunları strenght öğrettiğiniz Pokémonunuzla yerdeki düğmeye andıran şeylerin üzerine ***ürünce yollar açılacaktır.
sonunda Indigo Plateau'ya varınca oradaki mart'tan max potion'lar ve revive'ler alın bolca. çünkü üstüste beş zorlu maça çıkacaksınız. Finalde sizi süpriz biri bekliyor.
şampiyon olduktan sonra sadece Pokémon ligi şampiyonunun girebildiği ve içinde süper Pokémonlar olan 1 mağara mevcut. Mewtwo da orada. Ve bu mağara da Cerulean Oyunla' dil='tr'>City'de.
Oyunla alakalı birkaç da teklif verelim:

bence başlarda 1 Abra yakalayıp onu Kadabra binan. fazla kuvvetli oluyor. Yoksa şampiyon olana kadar Kadabra bulamazsınız.
karşınıza çıkan her çeşit Pokémondan birer tane yakalayın. Aynı Pokémondan birkaç adet yakalayıp hepsini yetiştirmeye alışmayın.
rakibinizin Pokémonuna karşi üstün olan Pokémonlar çıkarın.

0 yorum:

Yorum Gönder